Грузія на свято Мцхетоба

Паломництво в Грузію на свято Мцхетоба (Светіцховлоба)
(паломницька програма)
10 - 16 жовтня 2017 р.
Вартість: 250 $+100 грн
Боржомі – Кутаїсі  Уплісціхе – Мцхета  Кахетія – Тбілісі
Виїзди відбуваються з наступних міст:
Тернопільська обл. Тернопіль (07.00), Зборів (06.30);
Львівська обл.: Золочів (06.00), Львів (04.00), Стрий (03.00);
Івано-Франківська обл.: Івано-Франківськ (05.00), Калуш (04.30), Долина (04.00);
Адресу місця посадки в автобус у вашому місті Ви можете переглянути ТУТ.

1 день, вівторок (10.10.2017).
Відправлення з України. Місця та години відправлення можна переглянути вище. Перетин Україно-Російського кордону та переїзд до Грузії.

2 день, середа (11.10.2017) боржомі
Ранкове прибуття в курортне містечко Боржомі.
Довідка: Боржомі – курорт в Картлі, провінції на Сході Грузії. Місто знамените своєю мінеральною водою Боржомі, що займає першу позицію з експорту в Грузії.
Історія Боржомської ущелини безпосередньо пов’язана з мінеральними водами. Можливо, і без джерел Боржомі був би відмінним курортним місцем, завдяки дивній по красі природі і унікальному цілющому клімату. Але саме завдяки мінеральній воді Боржомі, він став знаменитий всесвітньо. Її унікальність обумовлюється вулканічним походженням - вода зароджується на глибині більше 8 км, і, проходячи крізь пласти вулканічних гірських порід, насичується композицією з понад 60 природних мінералів.
"Боржомі" багата потрібними для організму людини елементами і є найкращим лікувально-профілактичним засобом для лікування багатьох хвороб. В ущелині існує кілька джерел і кожен з них характеризується різними властивостями. Сьогодні "Боржомі" поставляється в понад 40 країн світу.
Поселення в готель. Ночівля в готелі. 

 Боржомі

3 день, четвер (12.10.2017) кутаїсі
Сніданок в готелі, виселення з готелю, переїзд в Кутаїсі.
Відвідування святих місць Кутаїсі: монастир Гелаті, монастир Моцамета, храм Баграті
Довідка: Монастир Гелаті (XII - XIII ст.) - видатна пам'ятка грузинської архітектури, центр духовного та наукового життя Середньовічної Грузії, усипальниця грузинських царів, пам'ятник всесвітньої спадщини ЮНЕСКО,  церква Успіння Пресвятої Богородиці, мозаїки і фрески XII-XVIII ст., церква Святого Миколи Чудотворця і храм Георгія Побідоносця (XIII ст.).
Довідка: Монастир Моцамета (XI ст.) - монастир Святих Давида і Костянтина, побудований на місці, де мусульманські загарбники стратили грузинських князів Давида і Костянтина Мхеідзе, які відмовилися прийняти іслам. Ковчег з мощами святих знаходиться в головному храмі монастиря.
Довідка: Храм Баграті (Х - ХІ ст.) - храм Успіння Богородиці. Один з найбільших храмів в Грузії і один з найважливіших по своїй історичній ролі.
Вільний час.
Поселення в готель, ночівля в готелі.
  Монастир Гелаті

4 день, п’ятниця (13.10.2017). Уплісціхе. Мцхета
Сніданок. Виселення з готелю. Переїзд Уплісціхе, однієї з рідкісних пам'яток в світі - найдавнішого міста-фортеці, висіченого в вулканічних скелях. Вперше згадується в літописі I ст. до н. е., а свого розквіту досягає до IX-X ст. Пам'ятник занесений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.
Вільний час на обід.
Переїзд до Мцхети.
Екскурсія до давньої столиці Грузії (Мцхета): Монастир св. Ніни Самтавро, Собор Светіцховелі, Джварі
Довідка: Монастир св. Ніни Самтавро (IV- XI ст.) – в храмі знаходиться безліч святинь, частина животворящого стовпа, чудотворна ікона Іверської Божої матері, чудотворна ікона святої Ніни, могили святих царів Міріана та Нани, мощі святого Абібоса Некреського, мощі святого Шио Мгвімского, частина каменю з могили святої Ніни з Бодбе і ін.
Вільний час на обід.
Довідка: Собор Светіцховелі (XI ст.) - Побудований на місці першого християнського храму в Грузії IV ст., яка була споруджена над могилою св. Сидоні. Сидоні померла з Хітоном Господнім в руках і була з ним похована. Над могилою Сидоні виріс кедр, з якого був вирубаний стовп для побудови храму. Стовп чудесним чином сам встановився на місці майбутнього храму і став мироточити. Храм назвали "Светіцховелі", що в перекладі з грузинського означає «Животворящий стовп».
Довідка: Джварі - монастир і храм Воздвиження Хреста Господнього VII століття. За переказами, на цьому місці в печері жила св. Ніна, випросити у Господа джерело цілющої води. Після Хрещення Грузії тут святими Ніною і царем Міріаном в знак торжества Православ'я був споруджений дерев'яний хрест, шанований як чудотворний і дав назву цьому місцю.
Поселення в готель. Ночівля в готелі.
 Монастир святої Ніни Самтавро

5 день, субота (14.10.2017). Мцхета. Святкування Мцхетоба-Светицховлоба
Сніданок в готелі
Вільний день у Мцхета.
Участь у святкуванні Мцхетоба (Светіцховлоба).
Довідка: Мцхетоба (Светіцховлоба) — це велике і дуже шановане християнське державне свято в Грузії. Його відзначають щорічно 14 жовтня. Територіально воно святкується в невеликому, старовинному місті Мцхета в храмі Светіцховелі (від назви яких і виникли назви свята).
Існує переказ, що після розп'яття Ісуса в Грузію двома священиками-євреями був привезений Хітон, в якому помер Син Божий. Після прибуття в Грузію, Хітон Господній передали сестрі Сидонії, яка в момент отримання святині миттєво померла. Хітон настільки сильно був стиснутий в її руках, що сестру так і поховали разом з ним. На місці її могили виріс кедр, який мав цілющі властивості і міг зцілювати людей. Саме тому пізніше на його місці було вирішено збудувати церкву. Так виник храм Светіцховелі (храм «Животворящого Стовпа») і свято Мцхетоба-Светицховлоба.
Мцхетоба вважається державним святом, тому всі грузини в цей день вихідні. Всі віруючі з'їжджаються в Мцхету, щоб послухати урочисте богослужіння і, таким чином, відзначити свято Светицховлоба. Також після служби відбувається хрещення всіх бажаючих біля злиття річок Кури і Арагви.
Ночівля в готелі.
 Святкування Мцхетоба Светицховлоба

6 день, неділя (15.10.2017). кахетія
Сніданок.
Виїзд на екскурсію до Кахетії, Гареджийська пустеля.
Довідка: Влітку тут буває спека до 50 градусів в тіні, а взимку - мороз до 30-ти. Колись місцевість називали "грузинською Фіваїдою" за подобою чернечої Фіваїди в старохристиянському Єгипті. Тут розташовувалися 12 великих печерних монастирів і безліч відокремлених келій.
Комплекс Давид-Гареджі являє собою кілька монастирів в печерах, заснованих ассирийскими батьками в VI столітті. Лавра Святого Давида вважається головним монастирем комплексу і являє собою келії в скелі, які разом утворюють за формою хрест. У церкві Преображення Господнього розташована усипальниця самого Давида Гареджийського.
Відвідування сироварні з дегустацією сирів.
Переїзд в Тбілісі. Поселення в готель. Ночівля в готелі 
 Монастир Давида Гереджийського

7 день, понеділок (16.10.2017). тбілісі
Сніданок в готелі. Виселення в готелі.
Оглядова екскурсія по Тбілісі: Кафедральний собор Святої Трійці, Авлабар, музей Мистецтв Грузії, собор Сіоні, парк Ріке, фортеця Нарікала
Довідка: Кафедральний собор  Святої Трійці - Цмінда Самеба – символ сучасної Грузії і найвищий храм країни.
Авлабар, один з найдавніших районів Тбілісі;
Довідка: Музей Мистецтв Грузії, де зберігаються святі реліквії Грузії - Хахульского, Цілканская, Ацкурская ікони Богоматері, Анчійскій нерукотворний образ Ісуса Христа і багато іншого;
Вільний час на обід.
Довідка: Церква Анчісхаті (VI ст.) - храм Різдва Богородиці, є однією з найдавніших будівель і найстарішим зі збережених храмів Тбілісі. Храм отримав назву Анчісхати після 1664 року в честь чудотворної ікони Спасителя (Анчійскій Спас), яку перенесли сюди з Південної Грузії, рятуючи від турків. У церкві Анчісхаті ікона зберігалася приблизно 200 років. Потім вона була перенесена в Музей мистецтв Грузії.
Довідка: Собор Сіоні (XII ст.) - до 2006 року був Кафедральним собором Грузії. Він названий на честь Успенського храму на Сіонській горі в Єрусалимі, тут зберігається хрест Святої Ніно;
Довідка: Парк Ріке розбитий в місці, де, згідно з переказами, легендарний цар Вахтанг Горгасал (Волкоголовий), що правив в V столітті, під час полювання збив стрілою фазана. Птах впав в гаряче джерело. Цар здивувався, що з землі тече гаряча вода, назвав містечко «Тбілісі» (від слова «тбілі» - теплий).
Довідка: Фортеця Нарікала (IV- XVIII ст.) - фортефікаційний комплекс різних епох, городяни звуть Нарикала «душею і серцем міста»; вулички старого міста, сірчані лазні, Легвтахеві  (Інжирова ущелина) - ущелина і водоспад
Метехі, історичний район Тбілісі, де зараз знаходиться пам'ятник Вахтангу Горгасалу і храм Успіння Богородиці (XIII-XVI ст.). Під склепінням храму похована перша грузинська мучениця - цариця Шушанік Ранська, убита чоловіком-вогнепоклонником в V ст.
Вільний час  у столиці.
Виїзд з Грузії. Повернення додому.

 Собор святої Трійці

8 день, вівторок (17.10.2017).

Прибуття в Україну пізно ввечері.

У ВАРТІСТЬ ТУРУ ВХОДИТЬ:
üпереїзд комфортабельним автобусом єврокласу по всьому маршруту;
üпроживання у готелях зі сніданками;
üекскурсії згідно програми;
üпослуги гіда та супроводжуючого;
üсупровід священика.
üмедичне страхування.

У ВАРТІСТЬ НЕ ВХОДИТЬ:
üвхідні квитки згідно програми та чайові  гідові і водієві (25 $/особа) - обов'язкова оплата;
üфакультативні програми та обіди за бажанням
üприватні витрати.

Важливо:
ü    ОБОВ’ЯЗКОВО!!! усім клієнтам потрібно бути на місці посадки за 20 хвилин до години виїзду.
*При акційній ціні діють тільки знижки «5 + 1» і «10 + 1» (тобто, якщо ви візьмете в подорож з собою 5 друзів, то отримаєте знижку 50%, а коли 10 друзів, то знижка становитиме вже цілих 100%). Детальніше про наші знижки читайте ТУТ;
**Організатори не несуть відповідальності за роботу консульських, митних, прикордонних, дорожніх служб, затори на дорогах, погодні умови та пов'язані з цим затримки в турі та можливі незручності.