НОВИНИ

НОВОРІЧНА ЗУСТРІЧ ТЕЗЕ ВЖЕ ЗОВСІМ БЛИЗЬКО!!!______________________________________________________________

БЕЗВІЗОВА ЄВРОПА!!!!!

Європарламент у четвер, 6 квітня, проголосував за безвізовий режим для України. Проте реально він запрацює, скоріш за все, влітку.

За резолюцію про внесення України до переліку третіх країн, громадянам яких скасовуються візові вимоги, проголосував 521 депутат Європарламенту. Проти були 75 депутатів, ще 36 утрималися.
Під час дебатів напередодні найбільші групи ЄП підтвердили, що підтримають безвіз, тож результат голосування був відомий наперед. Та все одно він викликав бурхливі емоції в багатьох, хто чекав цього рішення уже три роки поспіль: нарешті воно сталося.
Проте голосування в Європарламенті - це не кінець процедури. Рішення мають схвалити Комітет постпредів ЄС і Рада Євросоюзу, потім його мають підписати та опублікувати.
Експерти говорять, що Рада ЄС не розглядатиме український безвіз аж до завершення президентських виборів у Франції. Їхній другий тур призначений на 7 травня. Тож реальні строки початку дії безвізу - початок літа.
На даний час подальший календар подій виглядає так. Комітет постійних представників країн-членів ЄС (він же COREPER) затвердить безвіз для України 26 квітня. Принайні так стверджує всюдисущий брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк. Рада ЄС планує розглянути безвіз 11 травня.
Підписання рішення планується 15 травня, а публікація його в "Офіційному віснику ЄС" - 22 травня. Механізм повинен запрацювати на 21-й день після публікації, тобто 11 червня.
Що буде потрібно для подорожі в ЄС
Декілька фактів про безвіз:
1. Безвіз розповсюджується лише на короткострокові поїздки. Він надає право на перебування в ЄС протягом 90 днів у проміжку 180 днів. Простіше кажучи, українці мають право перебувати в країнах ЄС кожні півроку по 90 днів.
2. Безвіз не надає права на роботу, навчання і т.п. в країнах ЄС. Мова йде лише здебільшого про ділові чи туристичні поїздки. Або, наприклад, поїздки з релігійною метою чи для відвідування родичів.
3. Для безвізової поїздки потрібно оформити біометричний паспорт. Старий паспорт можна лишити. Якщо в ньому є мультивіза - нею можна користуватися.
І взагалі можна їздити зі старим закордонним паспортом, звертаючись, як і раніше, в посольства по візи. Так роблять, наприклад, деякі громадяни Молдови, бо мають право на безкоштовне оформлення шенген візи
4. Дія безвізу розповсюджується на країни, які підписали Шенгенську угоду. Це 22 з 28 країн-членів ЄС. Але безвізовий режим не діятиме у Великій Британії та Ірландії (обидві не підписали Шенгенську угоду).

Також матимемо право їздити до країн, які не є членами ЄС, але до угоди долучились. Це Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія. Також безвізовий режим розповсюджується на країни ЄС, які не входять у Шенгенську зону, але зобов'язалися підтримувати Шенгенське законодавство. Це Румунія, Болгарія, Хорватія.

                                                                                                                                                                           

IX Меджугорська молитовна зустріч в Мукачево

29 квітня 2017 р.Б. в кафедральному соборі св. Мартина, м. Мукачево відбудеться IX Меджугорська молитовна зустріч в Мукачево
Тема молитовної зустрічі: "Любіть і прощайте”

 Отець Циріл Чуш зі Словенії свідчитиме про прощення та зцілення відносин у своїй сім’ї, а Терезія Ґажіова, котра живе в Меджуґор'ї, розповідатиме про досвід життя в прощенні та любові за посланнями Діви Марії.

Програма:
08.30 Реєстрація (за київ. ч.)
09.00 Початок зустрічі
09.15 Вервиця (Радісні Таїнства)
09.45 Свідчення, лекції, пісні
11.30 Вервиця (Страсні Таїнства )
12.00 Перерва
13.45 Короткий фільм
14.00 Свідчення, лекції, пісні
15.00 Вервиця до Божого Милосердя
15.15 Свідчення, лекції, пісні
15.45 Перерва
16.00 Вервиця (Славні Таїнства ),
Посвята Непорочному Серцю Марії та Ісуса
17.00 Свята Літургія
18.00 Поклоніння Ісусу в Пресвятих Дарах


Запрошуємо Вас взяти участь у зустрічі разом з ПЦ «ІХТІС»
                                                                                                                                                                           


Українці зможуть їздити без віз до ще однієї країни Європи

З 1 квітня 2017 року громадяни України зможуть подорожувати до Албанії без віз.
Про це інформує Департамент консульської служби МЗС України.
1 квітня 2017 року набирає чинності Угода між Кабінетом Міністрів України та Радою Міністрів Республіки Албанія про взаємне скасування візових вимог, підписана 4 листопада 2016 року у Тирані.

Відповідно до положень Угоди, громадяни України та громадяни Албанії, які користуються дійсними проїзними документами (закордонними паспортами, посвідченнями особи моряка), можуть в’їжджати, виїжджати, прямувати транзитом та перебувати без віз на території договірних сторін упродовж терміну, що не перевищує 90 днів протягом 180-ти.