Меджугор'є - там, де небо торкається землі
Меджугор’є
Меджуґор'є на протязі останніх 40-ка років, стало унікальним місцем у світі, куди стікаються люди з усього світу: різного кольору шкіри, багаті і бідні, молоді і старі. Тут немає дня у році або сезону, коли б не було чути промови на різних мовах світу. Усе це почалося 24 червня 1981 р., коли на горі Подбрдо (в перекладі означає "під горою"), що є частиною села Б'яковічі, згідно свідчень шістьох дітей, було об'явлення Пресвятої Богородиці. З цього дня, за словами візіонерів, Богородиця об'являється щоденно, запрошуючи всіх до миру і навернення.
Зважаючи на кількість паломників, котрі відвідали це місце (за останні 33 роки - біля 50 мільйонів), його можна назвати світовим центром молитви та сповідальницею світу.
Меджуґор'є (слов'янська назва, що означає місце між горами) разом із селами Б'яковічі, Мілетіна, Шурманці та Віоніца утворюють католицьку парохію, яка на сьогоднішній день нараховує приблизно 4 тис. людей. Як самостійна парохія, Меджуґор'є вперше згадується у 1599 році.
Сучасну парохію було засновано у 1892 році й присвячену святому апостолу Якову Старшому, покровителю прочан.
Першу церкву було збудовано у 1897 р., однак після Першої світової війни було пошкоджено фундамент церкви, і її вже не можна було використовувати для Богослужень, де францисканські монахи Герцеговини розпочали пастирські служіння.
Парохіяльна церква
Нову церкву було освячено 19 січня 1969 р. Сьогодні - це осередок молитовного життя, місце, де збираються прихожани і паломники. Свята Служба Божа та молитовна програма відбувається в церкві, а влітку на дворі, позаду церкви, де встановлений вівтар. На площі перед входом до храму знаходиться фігура Марії Цариці Миру скульптора Діно Фелічі. Ліворуч від церкви - статуя св. Леопольда Богдана Мандіча, а праворуч - великий дерев'яний Хрест, поряд з яким можна поставити запалені свічки. З південно-західного боку височить скульптура Воскреслого Христа - робота Айдо Айдіча. Поруч з церквою велика кількість сповідалень.
Подбрдо - гора об'явлень
Подбрдо - так називають це місце, що у селі Б’яковічі, де візіонери вперше побачили Богородицю – Царицю Миру. З того часу тут збираються прочани, щоб разом молитися на вервиці та бути в тиші перед Богородицею. Щодня, вдень і вночі, можна побачити групи прочан, котрі підіймаються до місця перших об'явлень. 8 вересня 2001 року на цьому місці було встановлено й освячено статую, яку присвячено Марії Цариці Миру. Ця фігура, як і та, що встановлена на площі біля церкви, є даром корейських прочан як знак вдячності за зцілення їхнього глухонімого сина. У 1989 році на всьому шляху від підніжжя гори до місця об'явлень були встановлені рельєфні зображення, присвячені Радісним і Страстним Таїнствам Вервиці, скульптора проф. Кармелло Пуззоло з Флоренції. Біля підніжжя Подбрдо - гори об'явлень, знаходиться "Голубий Хрест", де з 4 липня 1982 р. збираються молитовні групи. Щонеділі о 16-00 (14-00 взимку) на горі об'явлень парохіяльні священики провадять молитву вервиці.
Послання Богородиці Цариці Миру
Невдовзі після початку об'явлень, Пресвята Богородиця почала давати послання візіонерам. На третій день Вона сказала: "Мир, мир, мир - тільки мир. Мир повинен бути не лише між Богом і людиною, але і між людьми взаємно!"
З 1 березня 1984 р. Пресвята Богородиця - Цариця Миру, як Вона Сама представилась візіонерам, - передавала послання для прихожан і паломників по четвергах. З 25 січня 1987 р. Цариця Миру передає Свої послання 25-го числа кожного місяця через візіонерку Марію Павловіч-Лунетті.
Ці послання можна знайти у книзі "Послання Цариці Миру".
Головне, про що говорить з нами Богородиця у Своїх посланнях - Мир, Віра, Любов, Навернення, Молитва, Піст.
“Якби ви знали як Я вас люблю, ви б плакали від радості.”
“Дорогі діти, Я закликаю вас до особистого навернення.”
“Тепер є ваш час.”
“Без вас Бог не може здійснити свій задум.”
“Дорогі діти, через молитву ви кожного дня все більше наближуєтесь до Бога.”
Богородиця сказала: даю вам зброю
проти вашого Голіафа.
Ось ваших п’ять каменів:
1. Молитва на вервиці – молитва серцем
2. Євхаристія
3. Святе Письмо
4. Піст
5. Щомісячна сповідь
Кріжевач
Кріжевач - це гора, яка височить над Меджуґор'єм, на верщині якої парохіяни спорудули хрест в пам'ять про 1900-ліття Розп'яття Ісуса Христа. З 1934 року тут служиться Служба Божа у першу неділю після свята Різдва Богородиці (Свято Воздвиження Чесного Хреста Господнього). На горі Кріжевач паломники (індивідуально та групами) здійснюють Хресну Дорогу, переходячи від стації до стації, а на самій горі мають змогу побути в тиші перед Богом.
У перші роки об'явлень, місця стацій визначались дерев'яними хрестами. У 1988 р. було зроблено й встановлено бронзові рельєфні зображення стацій Хресної Дороги, роботи італійського скульптора проф. Кармелло Пуззоло. Кріжевач став Голгофою Меджуґор'я. Щоп'ятниці о 16-00 (взимку о 14-00) тут відбувається парохіяльна Хресна Дорога.